Sztukateria - nowoczesna i piękna

Dekoracje, które mogą odmienić każde wnętrze bez większego wkładu finansowego. Robią wrażenie!

Sztukateria sufitowa, a moda

Sztukateria sufitowa była znana już w Starożytnej Grecji i Starożytnym Rzymie. Jej zastosowanie na przestrzeni lat zmieniło się tylko minimalnie. 

Sztukateria sufitowa

Nadal dodaje ona elegancji i sprawia, że wnętrze jest uznawane za gustowne. Ogromnym plusem sztukaterii sufitowej jest fakt, że może ona ukryć niedociągnięcia na ścianach i suficie. Jednak mimo tego wiele osób zastanawia się, czy w obecnych czasach  sztukateria sufitowa jest nadal modna? W obliczu nowego designu i aranżacji istnieją liczne wątpliwości, czy ich dodatek nie zepsuje wnętrza. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie!

Co to jest sztukateria sufitowa?

Jest to rodzaj sztukaterii, który montowany jest tuż pod sufitem. Wyróżnia się jej kilka rodzajów, a najbardziej popularne to:

Każdy rodzaj sztukaterii daje inny efekt, a jej dodatek potrafi diametralnie odmienić  wygląd mieszkania. Przy jej pomocy można wykonać nowe oświetlenie i optycznie powiększyć mieszkanie, a także dodać klasy wnętrzu. 

Wybór sztukaterii jest więc naprawdę duży i można wybrać to, co najbardziej pasuje do stylu i aranżacji wnętrza. 

Czy sztukateria sufitowa jest dalej w modzie?

Mimo że sztukateria sufitowa swoją historią sięgającą starożytności, to nie oznacza, że nie może sprawdzić się we współczesnych aranżacjach. 

Aktualnie można powiedzieć, że sztukateria przeżywa swój renesans. Zainteresowanie tą formą dekoru wzrasta nie tylko wśród architektów, ale również wśród osób, które pragną wykończyć swój dom na własną rękę. 

Sztukateria sufitowa

Zazwyczaj pierwszym skojarzeniem związanym ze sztukaterią sufitową są klasyczne i eleganckie pomieszczenia. Domy w stylu art deco lub glamour mogą dawać wrażenie, że tylko w nich takie ozdoby będą pasować idealnie.

 Na szczęście wcale tak nie jest! W dzisiejszych czasach bez większych problemów można znaleźć wiele rodzajów sztukaterii, z ciekawymi, a także z minimalistycznymi  zdobieniami. W ten sposób każdy będzie mógł wybrać idealną listwę lub gzyms do swojego domu.

Dlaczego warto wybrać sztukaterię sufitową?

Sztukateria sufitowa to jeden z najprostszych sposobów na dodanie świeżości w mieszkaniu. Przy jej pomocy można wypełnić aranżację wnętrz, a także ciekawie urozmaicić pomieszczenie. Szczególnie ciekawie wygląda tak udekorowana łazienka. 

Przy jej urządzaniu nasuwa się wiele wątpliwości, czy dekory nie zniszczą się, chociażby od pary wodnej. Jednak nie trzeba rezygnować z ozdabiania tego pomieszczenia, ponieważ listwy wykonane ze styropianu świetnie absorbują wilgoć i z powodzeniem można wykorzystać je również w łazience.

 

Sztukateria sufitowa

Jedną z najważniejszych funkcji sztukaterii sufitowej, jest optyczne powiększenie wnętrza. Małe, niskie pomieszczenia dzięki odpowiednio dobranej sztukaterii wydają się większe i jaśniejsze.

Sztukateria nie tylko daje przepiękny efekt, ale dzięki niej, prostym sposobem  można ukryć niedoskonałości i uszkodzenia na ścianie w miejscu listew. Małe zacieki na ścianie lub oderwana farba na suficie przestają być widoczne dzięki zamontowanym listwom. 

Jeden dodatek, a potrafi tak wiele zmienić. Sztukateria sufitowa potrafi zdziałać cuda w niejednym mieszkaniu!

Rzecz piękna równie jest potrzebna jak rzecz użyteczna. Może nawet i więcej.